به ماشین کاری ‍CNC علاقه مند شده اید، اما نمی دانید از کجا باید شروع کرد؟ برای پرهيز از سردرگمي و جهت گیری درست، ابتدا لازم است شش مرحله اوليه زير را به درستي طي كنيد. مطالعه اين مطلب به شما كمك مي كند با اطلاعات کافی برای تصمیم گیری و آغاز مراحل بعدی کار اقدام نماييد.

 

 

نرم افزار های مرتبط با CNC را بشناسید

 

 

نرم افزارهای متعددی در رابطه با کار با ماشین آلات ماشین کاری وجود دارد. از انواع نرم افزارهای طراحی CAD مانند SolidWorks، Inventor، CATIA و ... تا نرم افزارهای تخصصی ماشین کاری (CAM) مانندPowerMill . همچنین برخی از این نرم افزارها به صورت CAD/CAM قابلیت انجام هر دو کار را دارا هستند.

 

نرم افزارهای طراحی بیشتر برای طراحی اولیه قطعات و تهیه نقشه های ساخت به کار می روند. و نرم افزارهای CAM یا CAD/CAM برای تبدیل مدل هندسی تهیه شده به G-Code به کار می روند. G-Code زبان مورد نیاز دستگاه CNC است و مدل سه بعدی نرم افزاری را به حرکت دستگاه و ابزار آن تبديل می کند که در نهایت به ساخت قطعه منجر می گردد.

برای شروع به کار نیاز به اطلاعات وسیع در این زمینه ندارید، اما آشنایی با این نرم افزارها به افزایش آگاهی و درک فرایند ساخت و تولید کمک شایان توجهی می کند. این موضوع برای تمام انواع ماشین آلات CNC مانند پرینترهای سه بعدی و دستگاه های برش لیزری نیز صادق است.

 

 

انواع ماشین آلات CNC  را بشناسید

 

 

چه قصد خرید ماشین آلات CNC داشت باشید و چه قصد ساخت آنها، بهتر است قبل از شروع با انواع  ماشین های موجود آشنا شوید.

 

براي مثال انتخاب فرز1 CNC يا تراش2 CNC جهت خريد، تاثیر کاملاً متفاوتی بر نوع قطعات قابل تولید خواهد داشت. همین طور بسیاری دیگر از انواع CNC مانند بورینگ3، هوا برش4، پلاسما5 و حتی پرینترهای سه بعدی. در نظر گرفتن تعداد محورهای ماشین کاری و هم زمان بودن آنها، کنترلر آن ها، نوع اجزای مکانیکی و غیره نیز باید در نظر گرفته شوند.

در صورت ساخت، میزان هزینه، زمان مورد نیاز جهت ساخت و مشکلات پیش رو و در نهایت قابلیت انجام کار مورد نظر، مسائلی هستند که باید به آنها توجه نمود.

 

 

با G-Code آشنا شوید

 

 

جی کد یا G-Code در واقع زبان برنامه نویسی ماشین کاری و واسطه ارتباط با دستگاه CNC است. داشتن دانش در این زمینه، حتی در حد ابتدایی، به دو دلیل بسیار کارآمد می باشد:

 

دلیل اول داشتن توانایی برای فرمان دادن دستی به ماشین در حالت MDI 6 است. در این وضعیت می توان دستورات را به طور مستقیم و بدون وجود واسطه های نرم افزاری در کنترلر دستگاه وارد و اجرا نمود.

 

دلیل دوم افزایش درک اپراتور از رفتار نرم افزارهای CAM می باشد، به خصوص در زمانی که خروجی آنها به شکل مطلوب نیست. بعد از اینکه فهمیدید منطق دستگاه های CNC تنها بر اساس G-Code است دیگر هنگام کار با ماشین دچار سردرگمی نخواهید شد.

با اینکه ممکن است ظاهر G-Code در ابتدا به نظر ترسناک بیاید، اما پس از کمی مطالعه و آشنایی بیشتر کاربرد آنها آشکار خواهد شد. خوشبختانه در این مرحله نیازی به دانش عمیق در این زمینه وجود ندارد.

 

 

سرعت اسپیندل و پیشروی ابزار را بشناسید

 

 

تا این جا بیشتر در مورد وجوه نرم افزاری کار صحبت شد. اما در بعد مکانیکی و هنگام شروع به کار، انتخاب سرعت اسپیندل7 و پیشروی8 ابزار برای بسیاری از مبتدیان موضوعی پیچیده به حساب می آید. چگونه می توان تشخیص داد که با توجه به ماده اوليه مورد نظر برای ماشین کاری CNC چه سرعتی باید انتخاب شود؟ و یا چه میزان پیشروی ابزار در هر پاس9 مناسب ارزیابی می شود؟

در حالی که تازه کارها تمایل دارند با سرعت پایین تر ماشین کاری کنند، این موضوع می تواند ریشه بسیاری از مشکلات آنها باشد. بنابراین همانند G-Code باید قبل از دست به کار شدن در این مورد نیز اطلاعات کافی کسب شود.

 

 

با روش های اندازه گیری آشنا شوید

 

 

اطلاع داشتن از روش های صحیح اندازه گیری برای آغاز به کار موضوعی حیاتی است و اندازه گیری از مرحله بستن قطعه کار تا چک کردن اندازه های نهایی آن کاربردی وسیعي دارد. در حالی که اندازه گیری کاری سخت به حساب نمی آید، اما شدیداً توصیه می شود تا با راهنمایی کسانی که در این زمینه تخصص دارند وارد این مقوله شوید. یادگیری اصول اولیه اندازه گیری در عمل و زیر نظر فرد متخصص بسیار کارآمد تر می باشد.

 

برای شروع موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

استفاده صحیح از کولیس10 را بیاموزید.

- از ریزسنج 11 برای اندازه گیری در جای مناسب استفاده نمایید.

- از ساعت اندیکاتور12 برای چک کردن قطعات، هم سطح نمودن و ساعت کردن قطعه کار استفاده نمایید.

- با استفاده از لبه ياب 13 ، لبه قطعه کار را پیدا نمایید.

- با کمک یک فرد متخصص مرکز یک سوراخ را بیابید.

 

 

یک قطعه را از ابتدا تا انتها بسازید

 

 

بهترین راه برای این منظور کمک گرفتن از يك فرد باتجربه تر است که خود یک دستگاه CNC دارد. ساخت يك قطعه ساده را می توان مرحله فارغ التحصیلی نامید. بعد از آن شما همچنان تازه کار هستید، اما بعد از این که اولین قطعه خود را ساختید می شود گفت که نسبت به کلیه مراحل این کار آگاهی کافی پیدا کرده اید. باقی ماجرا تلاش بیشتر و افزایش مهارت شما می باشد.

 

از اين جا به بعد شما همچنان باید دانش خود را از نرم افزارهای طراحی بالا ببرید، در نرم افزار های CAM مهارت بیشتری پیدا کنید و در استفاده از G-Code ها مسلط شوید. در راه یادگیری همواره باید تلاش کنید تا کلیه مراحل انجام یک کار را ضمن مشورت گرفتن از متخصصین، خود به تنهایی انجام دهید و بر چالش های موجود پیروز شوید. فراموش نكنيد كه كسب تجربه در ساخت قطعات متنوع، سهم زيادي در موفقيت شما در اين مسير ايفا مي كند.